Poziv na završnu konferenciju projekta „Dogradnja, unapređenje i opremanje postrojenja za recikliranje odvojeno sakupljenog biootpada u kojem se provodi tehnološki proces kompostiranja u Herešinu“ KK.06.3.1.15.006

Ovim putem Vas pozivamo na završnu konferenciju projekta „Dogradnja, unapređenje i opremanje postrojenja za recikliranje odvojeno sakupljenog biootpada u kojem se provodi tehnološki proces kompostiranja u Herešinu“

Konferencija će se održati u Domu mladih, ulica Hrvatske državnosti 10, Koprivnica

dana 16. studenog 2021. godine (utorak), s početkom u 10:00 sati.

Medijima će se obratiti:

• gospodin Mišel Jakšić, gradonačelnik grada Koprivnice
  • gospođa Dubravka Horvat , članica Uprave Komunalca,
  • gospođa Robertina Zdjelar, voditeljica projekta, direktorica Sektora strateško planiranje, razvoj i EU projekti, Komunalac.
  • gospodin Saša Grubačević, tehnički koordinator projekta, direktor Sektora gospodarenje otpadom

Nakon konferencije predviđen je obilazak Kompostane.

Projekt „Dogradnja, unapređenje i opremanje postrojenja za recikliranje odvojeno sakupljenog biootpada u kojem se provodi tehnološki proces kompostiranja u Herešinu“ 14. rujna 2020. godine i službeno je ugovoren za dodjelu bespovratnih sredstva. Ugovor o dodjeli potpisan je između Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i Komunalca d.o.o. Koprivnica.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 14.318.950,46 kuna, od čega je Komunalac ostvario pravo na bespovratna sredstva u vrijednosti 4.464.235,80 kuna. Projekt je sufinanciran iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova, iz Operativnog programa ‘Konkurentnost i kohezija’.

Kompostana u Herešinu završila je uspješno s probnim radom u listopadu 2021. godine i krenuo u redovan rad postrojenja.

Projekt dogradnje kompostane u Herešinu, još jedan je u nizu uspješnih projekata, ima za cilj povećanje efikasnosti održivog gospodarenja otpadom u gradu Koprivnici i uključenim općinama, sukladno strategiji grada Koprivnice i poduzeća Komunalac d.o.o.