Cvjetići u Reciklažnom dvorištu i Kompostani Herešin

Skupina Cvjetići iz Dječjeg vrtića Smiješak sa svojim odgajateljicama Valentinom Kovaček Mikulan i Sandrom Grivić Jurišić posjetili su danas Kompostanu Herešin u sklopu Dana otvorenih vrata. Najprije su obišli Reciklažno dvorište gdje su saznali kako se zapravo sve vrste otpada iz kućanstva mogu odložiti u neki od spremnika u dvorištu, a i sami su se pohvalili znanjem o tome koji otpad odlažu u žuti ili plavi spremnik koji imaju kod kuće.

Na Kompostani Herešin saznali su kako kuhinjski i vrtni otpad postaje kompost, a kroz postrojenje za preradu biorazgradivog otpada provela ih je Petra Kolarić Kapusta, voditeljica Kompostane. Cvjetići su pokazali da znaju odvajati i biorazgradivi otpad te da učenjem od malih nogu nastaju dobre navike kojih se pridržavaju i kasnije životu. Cvjetići su na kraju obilaska dobili i slikovnice s njima omiljenim likom – Mirkom Reciklirkom.