Potpisan novi kolektivni ugovor Gradskog komunalnog poduzeća Komunalac

Komunalac d.o.o. i Republički sindikat radnika dana 27. rujna 2022. godine potpisali su novi Kolektivni ugovor Gradskog komunalnog poduzeća Komunalac  d.o.o..

Ugovor su potpisali glavni predsjednik Republičkog sindikata radnika Ivan Majdak, sindikalni povjerenik Republičkog sindikata radnika Dražen Kuhar i predsjednica Uprave Nataša Tetec, a potpisivanju su prisustvovali i članovi Uprave Komunalca d.o.o. Dubravka Horvat i Goran Međurečan te direktor Ljudskih potencijala, prava i općih poslova Matija Torma.

Potpisivanjem novog Kolektivnog ugovora došlo je do povećanja plaće za 6 posto bruto uz zadržavanje svih ostalih postojećih materijalnih prava radnika.

Zahvaljujem se svima u pregovaračkom timu na kvalitetnom socijalnom dijalogu i međusobnom razumijevanju u ovim neizvjesnim vremenima snažnog rasta troškova. U razdoblju prepunom izazova važno je zadržati i stabilnost poduzeća i korektan odnos prema zaposlenicima. Novim kolektivnim ugovorom i dobrom organizacijom rada poduzeli smo sve kako bi posljedice inflacije sveli na najmanju moguću mjeru, rekla je Nataša Tetec.