Učenici OŠ Gola sakupili 340 kilograma otpadnih čepova

Danas je svečano otvoreno sportsko igralište u OŠ Gola, a otvorenje je posjetio i Mirko Reciklirko kako bi nagradio svoje vrijedne prijatelje prirode.

Učenici iz OŠ Gola te područnih škola Gotalovo, Otočka i Novačka marljivo su sakupljali otpadne plastične čepove i poklopce i to u sklopu dugogodišnje humanitarne akcije Udruge Limfom ‘Plastičnim čepovima do skupih lijekova’.

Komunalac od 2012. godine surađuje s udrugom na način da prikuplja čepove od brojnih škola, vrtića, udruga i ostalih institucija te ih predaje udruzi.

Na današnjem svečanom otvorenju sportskog igrališta, učenici su predali čak 340 kilograma sakupljenih čepova koje je preuzeo Mirko Reciklirko te im za nagradu što skupljaju čepove i što znaju i prakticiraju odvojeno prikupljanje otpada poklonio edukativne priručnike za školski uzrast.

Od 2012. godine Komunalac je prikupio više od 19 tona otpadnih čepova, a ove godine do 12. lipnja sakupljeno je 1609 kilograma.