Mirko i Mirka posjetili mališane u općini Đelekovec

Mirko Reciklirko i Mirka Kompostirka u sklopu edukativnih radionica družili su se s vrtićarcima iz Dječjeg vrtića Iskrica i OŠ Mihovil Pavlek Miškina u Đelekovcu. Zajedno s vrtićarcima zapjevali su i zaplesali, a održana je i kratka edukacija prilagođena njihovom uzrastu. Svako dijete dobilo je i edukativnu bojanku.

U školi su se, pak, okupili učenici nižih razreda te oni iz PŠ Imbriovec. Njima je kratko prezentiran rad Komunalca i pravilno odvajanje otpada, a svaki učenik dobio je i edukativne brošure o ponovnoj upotrebi predmeta, recikliranju i kompostiranju. I njih su posjetili Mirko i Mirka te su mališani oduševljeno pozdravili svoje prijatelje koji ih uče o tome kako pravilnim postupanjem s otpadom zaštititi okoliš.