Novi murali kod Komunalca nastaju u sklopu Street Art Festivala

Artisti koji sudjeluju na ovogodišnjem Street Art Festivalu ovog su tjedna svojim kreacijama, između ostalih lokacija u gradu, ukrašavali i zidove kod zgrade Komunalca. Stari grafiti su prebojani tako da će novi krasiti parkirališne površine kod Komunalca, a u oslikavanju su sudjelovali mladi ljudi s kreativnim idejama koji kroz Street Art Festival već 12. godinu zaredom obnavljaju stare koprivničke zidove i pretvaraju ih u umjetnička djela dostupna svima stvarajući pritom galeriju na otvorenom.

Osim što je Komunalac ustupio površine za oslikavanje, u Reciklažnom dvorištu Herešin održana je akcija sakupljanja boja. Boje koje građani donose u Reciklažno dvorište, a nisu do kraja iskorištene, radnici su sakupljali te ih donirali udruzi Mamuze, organizatoru festivala, a te su boje iskorištene za pripremu zidova i stvaranje novih radova diljem grada.