Postavljeni novi koševi za odvojeno prikupljanje otpada

GKP Komunalac 29. listopada 2015. godine postavio je nove koševe za odvojeno prikupljanje otpada na Zrinskom trgu, Trgu bana Jelačića, Florijanskom trgu, kod bazena Cerine, bolnice, Gradske tržnice, Doma mladih te kod Komunalca.

Koševi za odvojeno prikupljanje otpada IMG_4587  IMG_9481 IMG_9488
Ukupno je postavljeno 30 novih koševa. Investitor je Grad Koprivnica, a vrijednost investicije je 137.700,00 bez PDV-a od čega je Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost sufinancirao 40% iznosa
Nova generacija koševa za prikupljanje otpada, namijenjena je prije svega urbanim zonama, trgovačkim centrima, poslovno – stambenim objektima te mjestima s velikim protokom ljudi u toku dana.

Koš omogućava ubacivanje nekoliko vrsta otpada, plavi otvor namijenjen je odlaganju papira, žuti za plastiku, a zeleni za ostali otpad. Unutrašnji dio koša pregrađen je zajedničkim pregradnim stije¬nama koje fizički odvajaju vrstu otpada koja se ubacuje na samom vrhu. Koš je samostojeći, a jednostavna konstrukcija dodatno mu omogućava montažu i učvršćivanje na ravnu podlogu.