Cvjetne košare krasit će ulicu Đuro Ester

Nakon što je tisuće pomno odabranih proljetnica raznovrsnih boja i oblika uljepšalo cvjetne gredice grada Koprivnice, gradonačelnica grada Koprivnice, Vesna Želježnjak u pratnji zamjenika Mišela Jakšića i zamjenice Melite Samoborec, 24. svibnja postavila je prvu viseću cvjetnu košaru u sklopu završnog hortikulturnog uređenja ulice Đuro Ester.

IMG_3293IMG_3295IMG_3298

Cvjetne košare kao poseban ukras grada na stupovima javne rasvjete ulice Đ. Ester ove će godine dočekati goste grada Koprivnice, a građanima Koprivnice uljepšati kretanje kroz grad.

Ukupno je postavljeno 27 cvjetnih košara u kojima su posađene crvene i bijele peralgonije, viseće smilje i ukrasni batat.
Cvjetne košare postavljene su u suglasnosti nadležnog Konzervatorskog odjela.

Kao što brižno njegovani parkovi, maštovite cvjetne gredice privlače pozornost turista tako i cvjetne košare i cvjetne skulpture stvaraju poseban ugođaj prostora u kojem je ugodno boraviti i koji zahvaljujući svojoj uređenosti, postaju zanimljiva turistička destinacija grada Koprivnice.

IMG_3305IMG_3311IMG_3314