Djelatnici novog reciklažnog dvorišta u Herešinu educirali se za rad na novim strojevima

Na reciklažnom dvorištu u Herešinu koje uskoro otvara svoja vrata zaposlenici Komunalca prošli su edukaciju o pravilom rukovanju strojevima koje će svakodnevno koristiti u svojem radu. Stručni zaposlenici tvrtke Tehnix, koja je opremila novo koprivničko reciklažno dvorište, demonstrirali su rad automatskom prešom – balirkom koja se koristi za prešanje raznog sortiranog reciklabilnog otpada poput plastike, metala, papira, tekstila, folije i najlona. Zaposlenici Komunalca vidjeli su i kako radi univerzalna drobilica koja služi za usitnjavanje otpadnog materijala od drva, a prošli su i edukaciju za ostale spremnike i uređaje koji se nalaze na novom reciklažnom dvorištu.

Reciklažno dvorište u Herešinu započet će s prihvatom odvojeno prikupljenog otpada kroz nekoliko dana, o čemu će građani pravovremeno biti obaviješteni, a na njega će reciklabilni i odvojeno prikupljeni otpad moći donositi stanovnici Koprivnice i prigradskih naselja te općina u kojima je Komunalac ima koncesiju za sakupljanje, odvoz i zbrinjavanje otpada. Podsjećamo korisnike da će reciklažno dvorište u Ulici Adolfa Daničića(Dravska) i dalje raditi kao i do sada.