Škola plivanja za učenike trećih razreda na Gradskim bazenima Cerine

Na Gradskim bazenima Cerine projekt obuke školske djece neplivača ušao je u drugi mjesec realizacije. Prvi tjedan ožujka bio je rezerviran za učenike OŠ Kloštar Podravski, a u petak, 6. ožujka, u školi plivanja na Gradskim bazenima Cerine posjetio ih je dožupan Ratimir Ljubić sa suradnicima. Dubravka Horvat, članica Uprave Komunalca, i Sonja Šafar, voditeljica Gradskih bazena Cerine, provele su dožupana Ljubića kroz cijeli kompleks Cerina te mu prezentirale dugogodišnje programe, ali i nove projekte koji privlače sve veći broj građana, poput Wellness i spa zone u kojima stručno osoblje vodi korisnike kroz razne atraktivne pojedinačne programe ili aranžmane.

Škola plivanja provodi se u suradnji sa Zajednicom sportskih udruga grada Koprivnice, a prolaze ju učenici trećih razreda osnovnih škola kojima je osnivač Grad Koprivnica i Koprivničko-križevačka županija. Obuka traje 20 sati po učeniku uz nadzor učitelja plivanja, započela je početkom veljače i trajat će sve do sredine lipnja, a u njoj će sudjelovati ukupno 815 učenika iz svih koprivničkih osnovnih škola te 18 škola kojima je osnivač Županija.