Obnavljaju se BicKo stanice

U toku je obnova BicKo stanica kako bi sustav bio spreman za početak nove sezone čim to bude moguće i u skladu s odobrenjima nadležnih Stožera civilne zaštite.

Sustav javnih bicikla ima sedam stanica na kojima se ovih dana provodi redoviti servis te se obnavljaju i bojaju postolja. Stanica kod Gradske tržnice tako će prva zasjati u novom ruhu, a nakon nje slijede i ostale: Lenišće, Glavni kolodvor, Cerine, Dom mladih, Kampus i Gradsko groblje.

Bicko sustav je 30. rujna 2019. godine navršio svoju šestu godinu od kada je pušten u funkciju. Rezultati su do sada više nego zadovoljavajući obzirom na više od 1.860 zadovoljnih korisnika i 77.553 korištenja bicikla.

Najposjećeniji terminal je kod željezničkog kolodvora te slijedi terminal kod Gradske tržnice. Do sada su štete na biciklima zanemarive što govori o savjesnosti samih korisnika koji su prepoznali vrijednost i korisnost sustava.