Proizvodi iz vrta u Starigradu na koprivničkom placu pronađite tijekom cijele godine

Marija Kukec i njezin OPG dio su koprivničke tržnice 40-ak godina. Draga je preuzela brigu o povrću i voću od svoje majke Marije te posljednjih osam godina nastavila tradiciju prodaje na tržnici. Certificirani su proizvođači, što znači da su njihovi proizvodi prirodni i domaći, posađeni i zbrinuti s puno truda i svakodnevne brige. Svoje proizvode sade u vrtu u Starigradu, a može se pronaći svega, od paprike, blitve, mrkve do cikle, poriluka i hrena. Na stolu broj 79. Draga nudi svoje proizvode tijekom cijele godine. Kaže kako zimi prodaje matovilac, zimske salate i pušleke. Zbog loših vremenskih uvjeta ove godine ima manje proizvoda, vremenske neprilike poput kiše i tuče uništile su velik broj plodova. Draga kaže kako imaju velik broj kupaca koji najviše traže proizvode poput cikle, poriluka, hrena i ‘grincajga’. Ističe kako voli voditi raditi u vrtu i prodavati na tržnici jer je to nešto što je radila od malih nogu i naučila od svoje majke Marije.

Povjerenstvo za dodjelu certifikata utvrdilo da se OPG Marija Kukec na površini od 0,43ha bavi proizvodnjom slijedećih poljoprivrednih proizvoda od mjeseca ožujka do listopada: luk, grašak, mrkva, rajčica, poriluk, rikula, blitva, mahune, češnjak, cikla, krumpir, paprika, grah, zelje, cvjetača, brokula, peršin, celer, pastrnjak, salata, matovilac, hren, kelj, krastavac, grožđe, višnja, jabuka, orah, breskva, ribiz, maline, jagode, kesten, presadnice, rajčica, salata, poriluk, zelje, kelj, cvjetača, brokula, paprika; kokošja jaja, cvijeće rezano.