Zelena čistka okupila mnogobrojne volontere

Gotovo je 80 volontera u subotu, 24. travnja sudjelovalo u akciji „Zelena čistka“. Riječ je o građanskoj inicijativi koja se u Koprivnici provodi više od niz godina, a čiji je cilj, osim čišćenja divljih odlagališta otpada, osvijestiti građane o važnosti odgovornog gospodarenja otpadom.

Za akciju čišćenja ove godine odabrane su tri lokacije na području mjesnih odbora grada Koprivnice i to u mjesnim odborima Starigrad, Draganovec i Ledinska.

Sudjelovali su volonteri iz koprivničkih udruga okupljenih oko Koprive, zatim mladi izviđači Odreda izviđača Kamengrad, članovi Udruge Lipa, KUD-a Srce, DVD-a Draganovec, Mjesnog odbora Draganove, Hrvatskog planinarskog društva Bilo, Udruge žena Gorično srce i Foruma mladih. Također akciji su se odazvali zaposlenici Hrvatskih šuma, Komunalca i Gradske uprave, a Komunalac je osigurao kontejnere te prijevoz sakupljenog otpada.

Snage su udružili danas svi, od najmanjih do najvećih, a cilj je bio samo jedan – našu Koprivnicu učiniti ljepšom i čišćom.