Nova čistilica ulica danas kreće s radom

Komunalac Koprivnica za potrebe strojnog čišćenja gradskih ulica i trgova nabavio je čistilicu koja danas kreće s radom. Čistilica je novije godine proizvodnje (2015.) te će se uz čišćenje ulica i trgova koristiti i za strojno čišćenje snijega zimskom četkom.

Strojno čišćenje gradskih ulica i trgova se obavlja u prijepodnevnim satima, od 5 do 12 sati, a zahvat radne četke je 1,1 metar uz brzinu kretanja radnog stroja prilagođenu uvjetima na terenu i stupnju zaprljanosti kolnika ili nogostupa.

Predviđeno dnevno čišćenje je oko 40.000 metara kvadratnih u dva pravca i to u periodu od 15. travnja do 15. studenog, a po potrebi i dulje, ovisno o nastupu zimskih uvjeta.

Nova čistilica ima mogućnost ugradnje treće četke koja služi za uklanjanje korova po nogostupima, te će se koristiti uz postojeću čistilicu kojom je Komunalac i do sada obavljao poslove čišćenja javnih prometnica i drugih javnih površina.