Stabla kestena u gradskom parku prvi u Hrvatskoj liječimo endoterapijom

Jeste li čuli za kestenovog moljca? Kestenov moljac miner (Cameraria ohridella) najznačajniji je štetnik divljeg kestena (Aesculus hippocastanum). Kako bi ga spriječili da oštećuje lišće naših kestena koji su za ovu godinu ocvali i više ne privlače marljive pčelice, prošlog tjedna bio je pravi trenutak da dio kestenovih stabala u našem gradskom parku tretiramo endoterapijom, kako bi nam cijele godine ostali lijepi i zeleni, bez grizotina i šteta od ovog moljca. Također, tretirali smo par platana kako bi i one ostale zelenije, bez nekroza na listovima uslijed djelovanja stjenica (Corythucha ciliata). Tretmane smo proveli jednim od najrazvijenijih sustava za injektiranje stabala, Endoterapia vegetal, u suradnji s tvrtkom Arbofield d.o.o. iz Jastrebarskog. Veselimo se ljetu i toplijima danima kada bismo trebali i vidjeti učinke tretmana.