Školarci OŠ Braća Radić osmislili doručak pun vitamina

Smutek – domaći kutek, restoran brze prehrane kojim upravlja Komunalac uključio se u projekt „Tjedan školskog doručka“ sa svojim Smutek radionicama i u suradnji s Gradom Koprivnica. Inicijativu nacionalnog Tjedna školskog doručka pokrenuo je Hrvatski zavod za javno zdravstvo u sklopu projekta Živjeti zdravo, a cilj je kroz zabavne i djeci bliske aktivnosti popularizirati naviku svakodnevnog doručka i uključivanja voća i povrća u svakodnevni jelovnik.

Na današnjoj radionici  sudjelovali su 1. razredi OŠ Braća Radić te područna škola Starigrad.

Školarci su imali priliku naučiti kako kombinirati namirnice za smoothie. Uz pomoć mališana pripremili smo voćne i povrtne smoothie u raznim kombinacija. Odabrani su najbolji recepti za zdravlje u čaši i doručak pun vitamina.

Cilj nam je stvoriti jednu novu i zdravu naviku jer hranjivi smoothie za doručak u samo jednoj čaši može zamijeniti cijeli obrok i pružiti sve potrebne nutrijente za nastavak dana.