Edukacija o pravilnom razvrstavanju otpada u Klubu umirovljenika

Ovog je tjedna u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa Koprivnica održana edukacija o pravilno razvrstavanju otpada. Edukaciju je vodila Anja Jakšić, višu referent za gospodarenje otpadom u Komunalcu, a slušali su ga članovi Kluba umirovljenika koji djeluje u sklopu Crvenog križa.

Umirovljenicima je predstavljen sustav gospodarenja otpadom i način na koji se odvaja otpad kod kuće, ali i dobrobiti pravilnog odvajanja otpada za okoliš i buduće generacije. Anja Jakšić objasnila je umirovljenicima gdje se sve osim na kućnom pragu može odvajati otpad, a odgovarala je i na njihova pitanja u vezi nedoumica u vezi pojedinih vrsta otpada i spremnika u koje se odlaže.

Klub umirovljenika osnovalo je Gradsko društvo Crvenog križa Koprivnica u sklopu EU projekta „Volonter penzioner“ sufinanciranog bespovratnim sredstvima iz Europskog socijalnog fonda (ESF)

Član Kluba može postati svaki umirovljenik koji želi ugodno i korisno provoditi svoje slobodno vrijeme.