Posađene prve sadnice na novom Zrinskom trgu

Zrinski trg osim postojećih stabala koja nisu dirana tijekom rekonstrukcije trga, krasit će i nova stabla koja će dodatno zazeleniti novi centar grada. Danas je započeta sadnja stabala i ostalog zelenila. Ispred gradske vijećnice prema tržnici posađena su četiri stabla javora, a počela je i sadnja na zelenim površinama na trgu od strane Florijanskog trga. Tako će novi trg krasiti više komada crvenolisnih japanskih javora, kuglasti javori (vrsta koja već godinama raste na Trgu bana Jelačića), a sade se i kuglaste plave i zelene smreke. Dodatno, kombinacijom ukrasnih trava popunit će se sve zelene površine na trgu tako da će građani uživati u potpuno novom izgledu našeg glavnog gradskog trga.

Spomenimo i to da sve površine namijenjene biljkama već imaju izvedene priključke za navodnjavanje kako bi održavanje bilo što lakše te kako bi vlaga koju biljke trebaju bila stalno prisutna, čak i u najtoplijim danima.