Dan bioraznolikosti obilježili istraživanjem gradskog parka i učenjem o živom svijetu oko nas

Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode u Hrvatskoj Komunalac je obilježio druženjem sa skupinom Mrkvice iz Dječjeg vrtića Tratinčica. Inženjerka hortikulture Nataša Njegovec i inženjer šumarstva Nikola Kolar djecu su upoznali s važnosti očuvanja biološke raznolikosti, odnosno svakog živog bića s kojim se srećemo, a obilaskom parka naučili su djecu i o najvažnijim i najzanimljivijim mjestima u parku. Saznali su zašto močvarni pačempres ima zračno korijenje, zašto se najveće stablo u parku zove prema jednom proljetnom cvijetu te koje je najniže stablo u parku. Mališani su tijekom obilaska sakupljali razno lišće i plodove te su ih spojili u kolaž i likovni osvrt svojeg uzbudljivog istraživanja parka.