U OŠ Podolice tvrtka Scheer Adriatic posadila dva stabla za drugi rođendan

Kako bi obilježili drugu godišnjicu svojeg dolaska u Hrvatsku, zagrebačka tvrtka Scheer Adriatic posadila je dva stabla zlatne gledičije (Gleditsia Triacanthos Sunburst) u dvorištu Osnovne škole Podolice. Ovu lijepu tradiciju započeli su lani u Maksimiru, a budući da imaju nekoliko zaposlenika Koprivničanaca, ove godine odlučili su se za Koprivnicu. U suradnji s Gradom Koprivnicom i Komunalcem odabrano je dvorište nove škole kojem će ova dva brzorastuća stabla donijeti potreban hlad i dodatno zelenilo koje okružuje školu.

Stablo je posađeno 31. svibnja, a zaposlenicima tvrtke Scheer pridružili su se učenici trećeg razreda iz Podolica s ravnateljicom Helenom Knežević, zamjenica gradonačelnika Ksenija Ostriž te Nataša Tetec, Dubravka Horvat i Goran Međurečan, članovi uprave Komunalca.

Kod sadnje koristio se DomKo, kompost prve klase iz Kompostane Herešin, a stabla su posađena sa svake strane pločnika kod glavnog ulaza u školu.