Škole u općini Legrad sakupile 120 kilograma plastičnih čepova, posjetio ih Mirko Reciklirko

Učenici iz OŠ Legrad te područnih škola Veliki Otok i Podravska Selnica marljivo su sakupljali otpadne plastične čepove i poklopce i to u sklopu dugogodišnje humanitarne akcije Udruge Limfom ‘Plastičnim čepovima do skupih lijekova’. Komunalac od 2012. godine surađuje s udrugom na način da prikuplja čepove od brojnih škola, vrtića, udruga i ostalih institucija te ih predaje udruzi.

Budući da su legradski učenici sakupili čak 120 kilograma čepova, mališane u Velikom Otoku i Podravskoj Selnici posjetio je Mirko Reciklirko te im za nagradu što skupljaju čepove i što znaju i prakticiraju odvojeno prikupljanje otpada poklonio edukativne priručnike za školski uzrast. Nezaobilazna su bila i pitanja učenika kao i druženje s omiljenom maskotom Komunalca.

Od 2012. godine Komunalac je prikupio više od 19 tona otpadnih čepova, a ove godine do početka lipnja sakupljeno je 1269 kilograma.