Veselo u školu uz besplatne bilježnice Komunalca, Grada Koprivnice i ostalih partnera

Unazad 17 godina Grad Koprivnica osigurava besplatne školske bilježnice za sve učenike gradskih osnovnih škola uz pomoć sponzora i partnera projektom ‘Veselo u školu’, a već petu godinu i besplatne radne bilježnice.

Jedan od već dobro poznatih sponzora od početka ovog projekta je i Gradsko komunalno poduzeće Komunalac koje svake godine iznova pokazuje koliko je važno ulaganje u obrazovanje mladih.

Na današnjoj konferenciji za medije predstavljene su nove bilježnice, a Komunalac je pripremio dva edukativna dizajna. Prvi se odnosi na Bazene Cerine kojim školarce podsjećamo na važnost bavljenja nekom od sportskih aktivnosti. Drugi dizajn vezan je uz razvrstavanje otpada pri čemu se djecu educira o potrebi pravilnog razvrstavanja otpada i brige za okoliš uz dva poznata lika iz Komunalca Mirka Reciklirka i Mirku Kompostirku.

Ukupno je osigurano 36.000 bilježnica za sve koprivničke osnovnoškolce, i to uz pomoć 13 sponzora, uglavnom velikih koprivničkih tvrtki.