Srednjoškolci iz Zagreba, Španjolske i Italije posjetili Komunalac

Učenici zagrebačke 16. gimnazije i njihovi gosti iz Španjolske i Italije koji u Hrvatskoj borave u sklopu Erasmus projekta posjetili su Koprivnicu gdje su ih ugostili zamjenica gradonačelnika Ksenija Ostriž i pročelnik Službe ureda gradonačelnika Dario Jembrek. Učenici su nakon upoznavanja grada u gradskoj upravi posjetili Smutek na tržnici gdje su degustirali smoothije, zlevanku i kolač s mrkvom, a nakon toga uputili su se u obilazak pročistača i Kompostane Herešin gdje im je Saša Grubačević, direktor Sektora gospodarenja otpadom, pokazao kompostanu, objasnio proces kompostiranja i naglasio prednosti organiziranog prikupljanja biorazgradivog otpada i njegove prerade i kasnije upotrebe. Učenike i nastavnike je zanimalo kako bi takav sustav mogli primijeniti u svojoj sredini te koje su koristi od komposta koji se koristiti u uzgoju voća, povrća i cvijeća.