Građani Koprivnice dobit će žute kante za odvojeno prikupljanje otpadne plastike, uskoro kreće podjela

Građani grada Koprivnice kroz nekoliko mjeseci dobit će nove žute spremnike za odvojeno prikupljanje plastičnog otpada. Spremnici su nabavljeni preko Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u sklopu Javnog poziva za iskaz interesa za nabavu spremnika za odvojeno prikupljanje otpada od 2018. godine.

Ugovor s Fondom potpisao je Grad Koprivnica, a nabavljeno je 8500 spremnika za plastiku. Postotak sufinanciranja koji će platiti Fond za zaštitu okoliša iznosi 85 posto, dok će ostatak podmiriti Grad Koprivnica.

U petak je obavljena primopredaja spremnika između Grada Koprivnice, Fonda za zaštitu okoliša i tvrtke Gradatin koja je isporučila spremnike, a podjela će krenuti kroz par mjeseci. Žute kante podijelit će GKP Komunalac svakom kućanstvu u Koprivnici i građani će ih besplatno koristiti, a u slučaju viška plastičnog otpada, i dalje će moći koristiti žute vreće koje mogu dobiti na blagajnama Komunalca.