Sedam općina dobilo spremnik za prikupljanje plastičnih čepova u humanitarne svrhe

Komunalac Koprivnica od 2012. godine u suradnji sa Župom Svetog Antuna u Koprivnici prikuplja plastične čepove i poklopce te ih prosljeđuje Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma iz Čakovca koji njihovom prodajom kupuju lijekove neophodne za liječenje oboljelih. U akciji su dosada sudjelovale brojne škole, vrtići i institucije, a do 2020. godine ukupno smo prikupili gotovo 15 tona čepova i poklopaca. Akcija se nastavlja i ove godine, a u povodu Dana Komunalca podijelili smo posebne spremnike za sakupljanje čepova svakoj općini u vlasničkoj strukturi Komunalca. Spremnici se nalaze na ulazima u svaku od općina, i to u Drnju, Đelekovcu, Legradu, Molvama, Koprivničkim Bregima, Koprivničkom Ivancu i Sokolovcu, dok je u Novigradu Podravskom za sakupljanje čepova zadužena tamošnja Udruga mladih.