U Legradu i Velikom Otoku sakupili 60-ak kilograma čepova

Područna škola Veliki Otok (OŠ Legrad) tijekom školske godine na izmaku prikupila je 30 kilograma otpadnih plastičnih čepova i poklopaca. Iako ih je tek sedmero u četiri niža razreda, mališani su vrijedno sakupljali čepove kako bi pomogli Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma u kupnji skupih lijekova. Djecu je posjetio naš Mirko Reciklirko koji im je donio male poklončiće, a učenici su pokazali izvrsno znanje o zaštiti okoliša i recikliranju te točno pobrojali koja boja označava pojedinu vrstu odvojeno prikupljenog otpada. I Općina Legrad uključila se u sakupljanje čepova, pa smo i u predvorju Općine ispraznili kantu s čepovima, a mještani su u vrlo kratkom roku sakupili 28 kilograma. Zahvaljujemo svima koji su se uključili u akciju te pozivamo građane da i dalje na ovaj način pomažu u kupnji lijekova.