Predavanje u Klubu umirovljenika ‘Volonter penzioner’

Novim predavanjem, ovog puta o grobljanskim uslugama, nastavljena je suradnja Komunalca i Kluba umirovljenika ‘Volonter penzioner’ koji djeluje u sklopu Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica.

Ovog puta Josipa Loinjak, poslovođa pogrebnih usluga i održavanja groblja, svim zainteresiranim umirovljenicima koji su se okupili u Klubu predstavila je osnovne podatke o groblju, čime se sve Komunalac bavi kad je u pitanju održavanje groblja i usluge te je okupljenima pokazala kako se koristi aplikacija ‘Tražilica pokojnika’.

Umirovljenici su imali brojna pitanja o grobnim mjestima te pravima i obavezama građana koji posjeduju grobna mjesta, a prisjetili su se i ‘Mačka’, prvog poslovođe groblja koji je zacrtao moderne temelje današnjeg izgleda Gradskog groblja Pri Sv. Duhu te koji je postao gradska legenda i zaštitni znak gradskog groblja.