Međunarodni dan bioraznolikosti obilježili smo s Bubama u gradskom parku

Skupina Bube iz Dječjeg vrtića Tratinčica (objekt Loptica) pridružila nam se danas u gradskom parku gdje smo obilježili Međunarodni dan biološke raznolikosti koji se svake godine održava 22. svibnja. Bube su sa svojim odgajateljicama Dianom Maronić i Mirelom Pasko te pedagoginjom Natalijom Kušek istraživale park na vrlo zanimljiv način. Naša inženjerka hortikulture Nataša Njegovec pripremila im je ‘lov na blago’, odnosno razne vrste biljaka, životinja i gljiva skrivenih u grmlju, ispod stabala ili na travnatim površinama. Bube su uspješno sakupile sve što se od njih tražilo, a zatim su izradili kartice za igru ‘Memory’ te nakon svakog pogođenog para saznali nešto više o cvijetu ili listu koji se nalazi na kartici. Djeca su uživala u izletu u park, ali i učenju kroz igru te su za kraj posjetili najveće stablo u parku – tulipanovac kojem su djeca i zapjevala pjesmicu.

Druženje je realizirano u sklopu Erasmus+ KA1 projekt ‘Kreni naprijed!’ koji se provodi u vrtiću Tratinčica, a jedan od zadatka projekta je obogatiti rad s djecom na otvorenom. U tome im pomaže Komunalac, vanjski suradnik u programu Međunarodne ekoškole. Ovakvo učenje povezano je i razvojem ekološke svijesti djece i njihova odgovornog odnosa prema prirodi, ali i zelenim urbanim prostorima koji nam prostor za življenje čine ugodnijima i ljepšima.