Predstavnici Opatije i okolice posjetili Kompostanu i Reciklažno dvorište Herešin

Kompostanu i Reciklažno dvorište Herešin danas su posjetili predstavnici Grada Opatije, Općine Matulji, Općine Lovran te tvrtke Komunalac d.o.o. koja obavlja gospodarenje otpadom na opatijskom području i okolici. Kroz Kompostanu ih je provela Petra Kolarić Kapusta, voditeljica Kompostane, koja im je objasnila proces kompostiranja, ali i postupak kojim je cijeli projekt realiziran. Naime, Opatija i okolica rade na pronalasku rješenja za zbrinjavanje biorazgradivog otpada pa im je posjet Koprivnici i upoznavanje s našim sustavom gospodarenja otpadom poslužio kao primjer dobre prakse te temelj na kojem mogu uspostaviti gospodarenje otpadom u svojoj lokalnoj sredini.

Gosti su posjetili i Reciklažno dvorište Herešin gdje ih je Saša Grubačević, direktor Sektora gospodarenja otpadom, upoznao s poslovanjem dvorišta te planovima za daljnji razvoj i unaprjeđenje gospodarenja otpadom u Koprivnici.