Kompostanu Herešin posjetili predstavnici Grada Novske i Novokoma

Kompostanu Herešin i novo postrojenje za obradu biorazgradivog otpada posjetila je u četvrtak Marija Kušmiš, gradonačelnica Grada Novske sa suradnicima i predstavnicima komunalne tvrtke Novokom.

Saša Grubačević, direktor Sekotra gospodarenja otpadom, i Petra Kolarić Kapusta, voditeljica Kompostane, pokazali su im nove hale i strojeve kojima e u Koprivnici već godinu dana uspješno prerađuje biorazgradivi otpad u kompost prve klase.

Gosti iz Novske također su obišli i Reciklažno dvorište Herešin te reciklažno dvorište za građevni otpad, a budući da i u Novskoj rade na unaprjeđenju sustava gospodarenja otpadom, posjet Komunalcu bio je vrlo zanimljiv i poučan, a na ovaj način u praksi su vidjeli kako funkcionira moderna kompostana.