Zelena čistka okupila stotinjak volontera

U povodu obilježavanja Dana planeta Zemlje grad Koprivnica i ove godine organizirao je Zelenu čistku – akciju čišćenja divljih odlagališta otpada. Na ovogodišnjoj čistki sudjelovalo je više od što volontera različitih udruga, klubova i inicijativa s područja grada, dok je logistička potpora čistki bilo Gradsko komunalno poduzeće Komunalac Koprivnica.

Vrijedne članice Udruge žena Herešin, Udruge žena Kamengrad iz Starigrada, Udruge žena Vinica i Udruge žena „Gorično srce“ iz Kunovec Brega za sve sudionike čistke pripremile su klipiće, kolače i razne druge slastice.

Čistilo se na četiri lokacije – dvije u prigradskom naselju Draganovec te po jednoj u naseljima Kunovec Breg i Reka.

Akciji su se pridružili i gradonačelnik Mišel Jakšić, zamjenica gradonačelnika Ksenija Ostriž, gradski pročelnici te članovi Uprave Komunalca.

Grad Koprivnica je doista odličan primjer dobre prakse kada govorimo o poticanju svijesti o važnosti odgovornog gospodarenja otpadom, a sve s ciljem očuvanja okoliša i prirode. U prilog tome najbolje govore podaci o količini prikupljenog razvrstanog otpada.

Sudionici Zelene čistke: Rukometni klub “Podravka”, Hrvački klub “Podravka”, Izviđački odred „Kamengrad“ Koprivnica, Biciklistički klub „Rotor“, Hrvatsko planinarsko društvo „BILO“, Športsko ribolovni klub B. Šport, Udruga „Kopriva“, Šinterice „Dobra srca“, KUD „Srce“ Koprivnica, Udruga osoba s invaliditetom „Viseća kuglana“, DVD Bakovčica, DVD Draganovec, DVD Željezničar, DVD Koprivnica, DVD Štaglinec, MO Kunovec Breg, MO Draganovec, MO Reka te zaposlenici Gradske uprave, Komunalca i Hrvatskih šuma.

Veliko hvala svima!

Tekst: Grad Koprivnica