Obavijest vlasnicima grobnih mjesta na Gradskom groblju Pri Svetom Duhu

Zbog zatvaranja za promet dijela Ulice Ivana Česmičkog, dio prometa preusmjerio se na makadamski put koji prolazi pored koprivničkog gradskog groblja Pri Svetom Duhu. Zbog povećane gustoće prometa na tom dijelu dolazi do dizanja prašine s puta nakon prolaska automobila, pa su spomenici na grobnim poljima 19, 20, 21, 22, 26, 27, 28, 29 i 30 prekriveni prašinom. Budući da su navedena polja nova, vegetacija koja bi napravila prirodnu barijeru između groblja i puta još uvijek nije narasla. Grad Koprivnica sanirao je navedeni put navoženjem novog sloja šljunka te zbijanjem površine puta, no povećan oprez i smanjena brzina kretanja vozila i dalje je potrebna.

Ovim putem apeliramo na sve vozače koji koriste put da smanje brzinu kretanja i povećaju oprez, a vlasnike grobnih mjesta molimo za razumijevanje i strpljenje do dolaska hladnijeg i kišovitijeg vremena kada bi se i ovaj problem trebao riješiti.