Zdravi doručak u Područnoj školi Starigrad

Inicijativu nacionalnog Tjedna školskog doručka pokrenuo je Hrvatski zavod za javno zdravstvo u sklopu projekta Živjeti zdravo, a cilj je kroz zabavne i djeci bliske aktivnosti popularizirati naviku svakodnevnog doručka i uključivanja voća i povrća u svakodnevni jelovnik ili međuobrok.

Tim povodom Smutek – domaći kutek kojim upravlja Komunalac gostovao je u Područnoj školi Starigrad gdje je naša voditeljica ugostiteljstva Mihaela Jušić s učenicima drugog i četvrtog razreda pripremala razne smoothije od voća i povrća koje su djeca sama donijela u školu. Mališani su sami smišljali recepte i razne kombinacije, a naučili su i da se u smoothie umjesto šećera stavlja med koji je zdraviji, a ipak daje slatkoću te da se u ove zdrave napitke mogu staviti i npr. chia ili lanene sjemenke. Učenici su degustirali i smoothije od povrća poput mrkve i cikle te su zaključili da i povrtni recepti mogu biti jednako ukusni kao i oni voćni. Zdravi doručak može biti i ukusan i zabavan za pripremu s roditeljima, a brzo je gotov te daje potrebnu energiju za dan u školi.