Mirko Reciklirko posjetio školarce iz PŠ Starigrad

Povodom zadnjeg dana školske godine, 14. lipnja 2019. godine, „Mirko Reciklirko“ posjetio je područnu školu Starigrad, a sve u svrhu promocije edukativnih aktivnosti i sadržaja vezanih uz razvrstavanje otpada.

Komunalac d.o.o. kontinuirano provodi edukativne aktivnosti već više godina počevši od najmanjih uzrasta u vrtićima i školama uz razne kreativne radionice. Nastojimo građane što više uključiti u razvrstavanje otpada uz razne edukativne sadržaje.

U organizaciji učiteljica PŠ Starigrad, kroz zabavne štafetne utrke odvajanja otpada, natjecalo se ukupno oko 80-tak djece od 1. do 4. razreda. Podršku kroz zabavne igre davao im je i Mirko Reciklirko, maskota projekta „Otpad pametno odvoji – dobre navike usvoji!“, čija je ukupna vrijednost 1.141.160,22 kuna od kojih je 832.488,20 kuna sufinancirano iz europskog Kohezijskog fonda. Osim grada Koprivnice, projekt provode općine Drnje, Đelekovec, Hlebine, Koprivnički Bregi, Koprivnički Ivanec, Legrad, Novigrad Podravski, Rasinja i Sokolovac.