Sve je spremno za ponovno otvaranje tržnice

Budući da je u najavi ponovno otvaranje tržnica koje do sada nisu smjele raditi, zaposlenici Komunalca i Kominga danas su pripremali prostor Gradske tržnice i dio Trga bana Jelačića kako bi sve bilo spremno u trenutku kada odluka o otvaranju tržnica stupi na snagu. Na Gradskoj tržnici moći će se prodavati samo hrana, odnosno voće, povrće i druge namirnice namijenjene konzumaciji, a prodaja cvijeća te presadnica voća, povrća i cvijeća organizirat će se na Trgu bana Jelačića, u ograđenom prostoru. Tamo je postavljeno 26 štandova međusobno udaljenih dva i pol metra, a u prostor će se moći ući isključivo na jedan ulaz/izlaz od strane Zrinskog trga. I na prostoru tržnice prodavači će biti raspoređeni tako da su što dalje jedan od drugog, a u tržnicu će se moći ući na glavnom ulazu te sa stražnje strane od starog parkirališta. Zaposlenici Komunalca i komunalni redari regulirat će ulaz kupaca, a strogo će se provoditi i mjere socijalnog distanciranja i higijene u samom prostoru tržnice kao i na prostoru za prodaju cvijeća i presadnica na Trgu bana Jelačića.