Šljive iz OPG-a Kodrić u punom su rodu, na placu u Koprivnici Barica je svakog dana

Boris i Barica Kodrić iz Koprivnice na koprivničkoj Gradskoj tržnici su već desetak godina. Njihov glavni proizvod, šljive, najtraženiji su upravo krajem srpnja, a uz šljive uzgajaju i breskve te češnjak i grah. Barica je tijekom sezone svakog dana na koprivničkom placu, a ona i suprug Boris sami brinu o 180 stabala šljive i stotinjak stabala bresaka. Iako je to mukotrpan posao, Kodrići su 2000. godine odlučili posaditi svoje prvi šljivik, i to u polju u Starigradu koje su dobili u nasljedstvo. Budući da nisu željeli da zemlja stoji prazna, posadili su šljive i nakon nekoliko godina počeli su ubirati prve plodove. Barica kaže kako dio uroda prodaju na placu, dio kod kuće, a od onog što im ostane naprave rakiju za osobne potrebe. Breskve su ove godine, kaže, lošije rodile jer je mraz učinio svoje, a stradao je i dio ranih šljiva. No, Baričine šljive s kojima je na placu svakodnevno možete naći na stolu broj 71 ukusne su, kvalitetne, domaće i uzgojene s puno ljubavi.

Povjerenstvo za dodjelu certifikata utvrdilo je da se OPG Boris Kodrić na površini od 0,68 ha od travnja do listopada bavi proizvodnjom slijedećih poljoprivrednih proizvoda: breskva, šljiva, češnjak, grah.