Marija Nekić iz Starigrada dio je koprivničke Gradske tržnice već 20 godina

OPG Marija Nekić iz Starigrada u sklopu svojeg OPG-a bavi se proizvodnjom povrća i jaja, a na koprivničkoj Gradskoj tržnici već je gotovo dva desetljeća. Njezina ‘specijalnost’ je zelena salata, a potom i poriluk te domaća jaja. Njezin stoj broj 13 na koprivničkom placu omiljeno je mjesto brojnih građana koji su prepoznali kvalitetu Marijinih domaćih proizvoda, a i ona sama zadovoljna je prodajom, što na placu, što kod kuće. Kaže kako je koprivnički plac uvijek živ, uvijek zanimljiv, a u svojih 20 godina provedenih na placu specijalizirala se za samo nekoliko proizvoda, nakon što je u početku imala više vrsta proizvoda u ponudi. Svoje povrće uzgaja u plastenicima i dijelom u povrtnjaku, a najveći dio povrća je ekološki uzgojen. Sjemenski materijal nabavlja od provjerenih proizvođača tako da sve što Marija nudi na placu uzgojeno je iz najboljeg sjemena. Sadnju zelene salate obavlja svakih 15 dana tako da uvijek ima svježe ubrane glavice salate tijekom cijele sezone.

Povjerenstvo za dodjelu certifikata utvrdilo je da OPG Marija Nekić na površini od 2587 m² od ožujka do listopada uzgaja: luk, salatu, poriluk, krumpir, zelje, rajčicu, cvjetaču, ciklu, blitvu, tikvice, grašak, kelj, mahune, mrkvu, luk mladi, češnjak, krušku, breskvu, šljivu, višnju, malinu, rezano cvijeće i kokošja jaja.