Odvoz granja iz općina u sustavu Komunalca

Osim što odvozi biorazgradivi otpad s kućnog praga kućanstvima iz Koprivnice i sedam općina, Komunalac Koprivnica od ove godine odvozi i granje koje mještani mogu ostaviti na dogovorenim javnim površinama u općinama. Svaka općina odredila je mjesto i rok do kada se granje i vrtni otpad mogu odložiti, a Komunalac ga u dogovorenom terminu odvozi na Kompostanu Herešin gdje će ući u proces kompostiranja. Granje je odvezeno iz Molvi i Novigrada Podravskog, a sljedećeg će se tjedna granje odvoziti s dogovorenih lokacija na Šoderici te u naseljima općina Drnje i Đelekovec. Ostale općine naknadno će odrediti termine.

Podsjećamo građane kojima otpad odvozi Komunalac da sav svoj biorazgradivi otpad (vrtni i kuhinjski otpad) mogu besplatno dovesti i zbrinuti na Kompostani Herešin, a na taj način imaju pravo na određenu količinu komposta prve klase DomKo koji se proizvodi u kompostani.