Stručni posjet kolega iz Đakova i Bihača, posjetili Kompostanu Herešin i Smutek – domaći kutek

U sklopu posjeta Regionalnoj energetskoj agenciji (REA) Sjever, danas su Kompostanu Herešin posjetili predstavnici Grada Đakova, GKP-a Univerzal Đakovo, Poduzetičkog centra Đakovo te Razvojne agencije Unsko-sanskog kantona iz Bihača. Posjetitelje je Kompostanom provela Petra Kolarić Kapusta, tehnolog gospodarenja otpadom i voditeljica Kompostane, te im predstavila sustav kompostiranja koji je lani implementiran u Koprivnici izgradnjom novog postrojenja Kompostane Herešin. Obišli su i Reciklažno dvorište za građevni otpad te se informirali o mogućnostima i kapacitetima oba postrojenja, a ideje i dobru koprivničku praksu gospodarenja otpadom željeli bi primijeniti i u svojim sredinama. Nakon obilaska posjetili su i restoran Smutek – domaći kutek na Gradskoj tržnici gdje su isprobali hranu po tradicionalnoj recepturi s modernim načinom pripreme, jela od koprive i osvježavajuće smoothije.

REA Sjever realizirala je ovaj studijski posjet u okviru projekta COMPOSE PLUS financiranog iz programa Interreg MED za goste koji pohađaju MasterClass u Koprivnici s ciljem jačanja kapaciteta i stjecanja dodatnih znanja kroz primjere dobre prakse.